Бізнес-напрям АББ «Робототехніка» розроблятиме рішення для «Лікарні майбутнього»

19/ 08/ 2019

  • АББ встановлюватиме передові колоборативні робототехнічні рішення для медичних лабораторій та лікарень, почавши з нового центру охорони здоров’я у Техаському медичному центрі у Х’юстоні, США, у жовтні.
  • Новий об’єкт в інноваційному кампусі Техаського медичного центру зосереджуватиметься на нехирургічних медичних робототехнічних системах.
  • Очікується, що до 2025 року глобальний ринок досягне близько 60 000 нехірургічних медичних роботів, що майже в 4 рази більше, ніж у 2018 році.

АББ оголосила про запровадження колоборативних роботів для медичних лабораторій, відкриваючи новий центр охорони здоров’я в інноваційному кампусі Техаського медичного центру (TMЦ) у Х’юстоні, Техас.

Після відкриття у жовтні 2019 року, об’єкт буде першим спеціалізованим дослідницьким медичним центром від АББ. Дослідницька команда АББ працюватиме в кампусі ТМЦ з медичним персоналом, вченими та інженерами над розробкою нехірургічних медичних робототехнічних систем, включаючи логістику та автоматизовані лабораторні технології наступного покоління.

Самі Атійя, керівник бізнес-напряму «Робототехніка та дискретна автоматизація» компанії АББ, зазначив: «Лабораторія наступного покоління, розроблена у Х’юстоні, прискорить процеси, які виконуються в медичних лабораторіях вручну, що знижує та усуває вузькі місця в роботі лабораторій та підвищує безпеку та стабільність виконання процесів. Це особливо стосується нових високотехнологічних методів терапії, таких як лікування раку, впроваджених у Техаському медичному центрі, які сьогодні вимагають ручних та трудомістких процесів тестування».

Сьогодні обмежуючим фактором кількості пацієнтів, які можуть отримати лікування, є потреба у висококваліфікованих фахівцях медиках, які витрачають більшу частину свого часу, виконуючи повторювані незначні завдання, як то підготування слайдів та завантаження центрифуг. Використання роботів для автоматизації цих процесів дозволить медикам зосередитися на більш висококваліфікованій та продуктивній роботі, що в кінцевому підсумку допоможе надати лікування більшій кількості людей, завдяки значному прискоренню процесу тестування.

АББ проаналізувала широкий спектр поточних процесів у медичних лабораторіях, які потребують ручної праці, і за її оцінками, ще 50% тестів можна виконувати щороку за допомогою автоматизації, навчивши роботів виконувати повторювані процеси, які знизять потребу в тому, щоб люди виконували завдання, які часто шкодять стану їхнього здоров’я.

Зі зростанням середнього віку населення в світі, країни витрачають все більшу частку свого ВВП на охорону здоров’я. Окрім підвищення якості лікування пацієнтів, підвищення ефективності охорони здоров’я завдяки автоматизації зможе допомогти вирішенню деяких суспільних, політичних та фінансових проблем. За оцінками внутрішнього дослідження АББ, до 2025 року ринок нехірургічних медичних роботів досягне 60 000 і зросте майже вчетверо у порівнянні з 2018 роком.

Колоборативні роботи АББ, які вже працюють в харчових лабораторіях по всьому світу, добре підходять для медичних установ, оскільки вони не потребують захисних огороджень для безпечної та ефективної роботи поруч з людьми. Роботи здійснюватимуть низку повторюваних, точних та трудомістких завдань, включаючи дозування, змішування та вимірювання піпеткою, а також комплектацію стерильних інструментів, завантаження та розвантаження центрифуг.

Х’юстон є ключовим місцем досліджень в галузі медичних технологій в світі, а інноваційна екосистема ТМЦ є ідеальним місцем для нового центру охорони здоров’я АББ. Команда з 20 спеціалістів з бізнес-напряму АББ «Робототехніка» працюватиме у новому дослідницькому центрі площею 500 м2, який включає лабораторію автоматизації, майданчики для навчання роботів, а також місця для зустрічей для спільної розробки рішень з партнерами з інновацій.

«Завдяки цьому захоплюючому партнерству, Техаський медичний центр продовжує розсувати кордони інноваційного співробітництва з найпередовішими партнерами в галузі, створивши ТМЦ, як епіцентр вступу бізнес-напряму АББ «Робототехніка» у простір охорони здоров’я, – зазначив Білл Маккеон, президент та виконавчий директор Техаського медичного центру. – Це місто в місті, яке щороку приймає 10 млн. пацієнтів. Пріоритет ефективності та точності є надважливим, так само як і розробка процесів, які легко повторюються. Залучаючи АББ до складу TMC Innovation, у перший у своєму роді науково-дослідний центр для створення робототехнічних рішень в охороні здоров’я, ТМЦ підкреслює прагнення саме до цього».

«Ми пишаємося тим, що розробляємо колоборативні роботехнічні системи для «Лікарні майбутнього» спільно з одним з найпередовіших партнерів в світі та випробовуємо їх у справжніх лабораторіях, щоб гарантувати, що вони будуть дійсно корисними для спеціалістів медиків, сприяючи інноваціям та трансформаціям роботи медичних лабораторій по всьому світу, – зазначив Атійя. – Ключовим елементом довгострокової стратегії зростання АББ є продовження інвестування та інновацій в галузі сервісної робототехніки, залучення нашого досвіду з автоматизації до нових галузей, таких як охорона здоров’я, а також розбудова наших бізнесів з автотранспорту та електроніки».

Про компанію АББ

Компанія АББ (www.abb.ua) – лідер з технологій для енергетики та автоматизації. Технології АББ дозволяють енергетичним, промисловим і транспортним компаніям підвищувати свою продуктивність, знижуючи при цьому негативний вплив на довкілля. Компанія АББ працює у майже 100 країнах світу і нараховує близько 135 000 співробітників. В Україні компанія АББ розпочала роботу в 1992 році. Сьогодні в офісах АББ у Києві, Запоріжжі та  Львові працюють більше 100 співробітників.

Контактна інформація

Тетяна Савіцька
Спеціаліст з медіа

Моб. +380 (67) 246 40 99
t.savitska1@gmail.com

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: