fbpx

AVELLUM успішно представила інтереси англійської торговельної компанії в арбітражі ГАФТА

06/ 08/ 2019

Арбітраж ГАФТА задовольнив вимоги клієнта AVELLUM на суму більш ніж 1,5 млн євро.

Відповідно до договору купівлі-продажу наш клієнт поставив товар до одного з портів Республіки Іран на умовах C&F (“вартість і фрахт”). Після цього він мав отримати оплату протягом 10 днів після поставки товару до складу порту.

Проте після поставки товару фінальний отримувач заволодів товаром без оригіналів коносаментів та погодження продавця. Покупці повідомили, що начебто поставка товару не відбулася, а склад порту порожній. Покупці відмовилися оплатити товар та вимагали повернути 50% передплати та збитки у розмірі 3 млн євро.

Зважаючи на складність ситуації, наш клієнт ініціював кримінальне провадження в Республіці Іран проти покупців для притягнення їх до відповідальності за шахрайство, в той же час вимагаючи сплати залишку ціни в арбітражі ГАФТА.

Особлива складність полягала в тому, що на думку покупця, наш клієнт був зобов’язаний поставити товар до складу порту та гарантувати його отримання покупцем. Тим не менш, наша команда успішно довела, що зобов’язання клієнта та відповідальність за втрату товару закінчилися з моменту переходу товаром поручнів судна. Таким чином, Трибунал відхилив зустрічний позов покупця і зобов’язав його виплатити клієнту повну вартість товару та компенсувати збитки.

Партнер Ірина Мороз прокоментувала рішення: “Безумовно, контракти на умовах C&F можна модифікувати за домовленістю сторін. Проте, це не змінює суті зобов’язань і, головне, не впливає на розподіл ризиків“.

Команду AVELLUM очолювала партнер Ірина Мороз за підтримки старшого юриста Дмитра Коваля та юриста Ірини Іванової.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: