fbpx

Як змусити гроші працювати

04/ 07/ 2018

Автор: Максим Корецький, керуючий партнер Blackshield Exponential Technologies Fund

Як краще розпорядитися грошима сьогодні, щоб забезпечити собі гідне майбутнє

Управління фінансами є стандартною фінансовою послугою в усіх розвинених країнах світу. Ринок інвестицій існує і розвивається саме тому, що люди хочуть мати пасивний інвестиційний дохід, який би перевищував їх витрати. Саме це дозволяє впевнено вести бізнес і не залежати при цьому від зовнішніх факторів.

На жаль, в Україні інструментів для інвестування фактично немає. Розвиненого фондового ринку, як такого, не існує, а прибутковість по депозитах у валюті в українських банках прагне до нуля. Більш того, надійних фінансових установ, яким можна довірити великі суми грошей, залишилося зовсім небагато. Прибутково, але при цьому рисково вкладати гроші і в приватний бізнес в якості інвестора: в Україні немає захисту права власності, вкрай низький ступінь захисту прав кредиторів і великий обсяг тіньового бізнесу.

Заможні українці досить часто відкривають рахунки в іноземних банках. Як правило, в Швейцарії та Австрії. Але у більшості банкірів погано виходить робити гроші з грошей. Швейцарські банки дозволяють в кращому випадку зберегти капітал, але ніяк не примножити його. Також вкладників стримує фактичне скасування банківської таємниці, можливий початок автоматичного процесу обміну податковою інформацією з Україною і зниження дохідності інвестицій.

У такій ситуації найбільш перспективними є інвестиції у фондовий ринок США. Для Сполучених Штатів фондовий ринок – це “священна корова”, яка приносить гроші в бізнес і економіку через різні структури, наприклад, через фонди прямих інвестицій або хедж-фонди. Тут права інвестора захищені незалежно від того, володіє він однією акцією або є мажоритарним акціонером.

Більш того, саме в США сконцентрована найбільша кількість перспективних компаній. Наприклад, за даними наших аналітиків, мінімальна цільова прибутковість інвестицій в акції фармацевтичних і технологічних компаній – 20-25% річних, при цьому по багатьох компаніям вона набагато вища. Поясню на прикладі технологічних компаній, чому компанії будуть дорожчати. Після світової фінансової кризи 2008 року найбільші банки-емітенти США, Японії, ЄС і Великобританії почали активно друкувати гроші, щоб “запустити” світову економіку і дозволити їй вибратися з кризи. Але процес грошової емісії знецінює гроші, якщо не відбувається відкриття нових ринків і технологічних проривів. Саме технології абсорбують надлишкову грошову масу, що не дозволяє грошам знецінюватися.

Ще один аргумент – постійне зростання кількості інтернет-користувачів і все більша з залученість у всесвітню мережу. Кількість інтернет-користувачів постійно зростає. Вирішальну роль грають не вже існуючі ринки, а споживачі – саме для них формують нові ринки і нові продукти. Цей процес не зупиняється.

Третя причина – низька собівартість виробництва. Вперше за довгу історію розвитку економіки знаряддя виробництва доступно кожному. Ще 100 і навіть 20 років тому для того, щоб створити продукт і заробити на ньому, обов’язково потрібно було мати у власності дорогі активи – землю, завод, фабрику. Зараз для того, щоб побудувати компанію з багатомільярдної капіталізацією, достатньо знань, комп’ютера і виходу в Інтернет. Ми пропонуємо заробляти на цій ситуації.

Однак самостійно вибрати ту саму компанію, яка з високою ймовірність принесе прибуток, вкрай складно. Саме тому доцільно інвестувати через інвестфонди, якими керують професіонали. Одним з таких фондів є Blackshield Exponential Technologies Fund. Ми вкладаємо кошти наших клієнтів виключно в надійні компанії з США, Великобританії, ЄС і Японії.

До будь-якої інвестиції, незалежно від того, купуємо ми одну акцію або 10% акцій компанії, ми підходимо однаково. Наші аналітики глибоко вивчають бізнес компаній: тенденції ринку, на яких вони працюють, динаміку фінансових показників, плани самого емітента. Ми контактуємо з топ-менеджментом більшості компаній, в які ми інвестуємо, що дозволяє нам отримувати важливу для прийняття рішень інформацію зсередини, безпосередньо від людей, які впливають на основні бізнес-процеси.

Заможні і успішні люди з усього світу збільшують свій капітал за рахунок інвестицій в акції та частки у власності перспективних компаній. Ми хочемо надати таку можливість нашим клієнтам зі Східної Європи – можливість заробляти на технологічні зміни світової економіки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: