fbpx

Ви не можете планувати кар’єру

14/ 07/ 2017

Після 37 років роботи в АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був членом Виконавчого комітету компанії протягом більше 10 років, а нещодавно був регіональним керівником у Європі. До цього він очолював бізнес-напрям «Обладнання для енергетики».

М-р Юкер, як Ви насправді потрапили до АББ?

Коли я навчався у Швейцарському федеральному технологічному інституті в Цюріху, я також пройшов стажування у відділі електротехніки в компанії BBC Oerlikon, це компанія-попередниця АББ. Вже тоді я захоплювався технологіями, які розробляла ця компанія. В той час я випробовував великі генератори. Це було моє знайомство з таким обладнанням.

Після закінчення навчання у 1979 році, я почав працювати як інженер з випробувань та введення в експлуатацію. В ті часи ми мали один комп’ютер на п’ятьох, і, якщо пощастить, дві факс машини та один телетайп.

Моїм першим більш-менш довгим закордонним відрядженням, була поїздка до гідроелектростанції Ітайпу, що забезпечує електроенергією Парагвай та Бразилію. Я був там 2 місяці і робив вимірювання перед введенням в експлуатацію.

Чому цей проект був таким захоплюючим?

Технічно кажучи, Ітайпу була грандіозною установкою, не тільки завдяки своїм величезним генераторам. Електроенергія, яку вона виробляє, передається у велике Сан-Паулу, частково з використанням двох ліній електропередачі постійного струму високої напруги (HVDC) на 600 кВ, на відстань більше 800 км. Рішення постійного струму високої напруги (HVDC) знадобилося тому, що машини з боку Парагваю генерують електроенергію на 50 Гц, а Бразилія потребує 60 Гц. Хоча її рівень у 14 Гігават наразі перевершила електростанція «Три ущелини» (Three Gorges) у Китаї (22 ГВт), річне вироблення електроенергії на Ітайпу, більше 95 терават годин на рік, досі залишається світовим рекордом. Цей проект демонструє, як можна постійно розширювати межі можливого.

Ви маєте улюблене обладнання АББ?

Що б я не робив, я завжди мав пристрасть і захоплення до обладнання, з яким я працював. І, насправді, проекти менш важливі – головними є люди, як в АББ, так і в компаніях-клієнтах. Ми б не були там, де ми є сьогодні, якби ми насамперед не слухали наших клієнтів, так, як ми це робили. Дослухання до клієнтів завжди було ключем до нашого успіху.

Що ще робить АББ особливою компанією?

Наші технології допомагають у вирішенні головних завдань, з якими стикається наше суспільство. Це мотивує. Крім того: АББ надає можливість спілкуватися з колегами з багатьох країн та всіх культур, які можна собі уявити. Працівники завжди отримують нові можливості та виклики – якими вони можуть скористатися – або ні. Вам треба скористатися можливостями, що виникають – і йти далі. Якщо вам це вдасться – ви переходите до наступного кроку. Але ви не можете спланувати свою кар’єру.

Що робить унікальними співробітників АББ?

Ми цікаві, пристрасні та завзяті. Співробітники АББ пройдуть на кілометр далі. Ви стаєте частиною групи, мережі, яку з часом будуєте, і коли вам знадобиться допомога, ці люди одразу запропонують підтримку. АББ має величезну удачу мати серед своїх співробітників багатьох відданих, висококваліфікованих та надзвичайно досвідчених людей. Я особливо люблю працювати з молодими чоловіками та жінками, які працюють в нашій компанії. Мені дуже подобається спостерігати, як вони зростають на своїх місцях. Ти даєш їм настанови, і згодом вони демонструють найвищу продуктивність. Мені дуже подобається бути частиною цього.

До якої міри АББ у Європі виконала стратегію компанії «Наступний рівень»?

АББ досягла значного прогресу в реалізації стратегії «Наступний рівень». Енергетична та промислова революції дають багато можливостей; ми зробили правильний крок, об’єднавши наше цифрове портфоліо під парасолькою ABB Ability. Тут ми вже спираємося на дуже міцну основу досвіду та знань у цифровій галузі – вже зараз. Розширення нашого портфоліо завдяки науково-технічним розробкам, зміцнює нас не тільки в Європі, але й в усьому світі.

Чи маєте Ви особливу пораду для нових співробітників АББ?

АББ пропонує неймовірну кількість можливостей. Я рекомендую всім та кожному прийняти певний виклик, а не чекати без кінця оптимальної роботи. Ви можете бути блискучим інженером, але якщо цифри не складуться, ви не просунетеся далеко. Залишайтеся цікавими і тримайте очі та вуха відкритими, щоб залишатися на вершині того, що відбувається з вашими клієнтами, ринком та технологіями. Звісно, бажання рухатися є плюсом. І жодні компроміси не прийнятні, коли йдеться про цілісність. Будьте гідними, але не самовпевненими. І найважливіше: Ніколи не здавайтеся!

Яке наступне велике досягнення Ви плануєте?

Наразі я дуже щасливий, що можу передати естафету дуже досвідченому колезі – Френку Даґґану. Я бажаю йому успіху та удачі. Звісно, я все ще буду дуже зайнятим. Зрештою, я залишатимусь головою наглядової ради АББ в Німеччині, а також головою ради директорів компанії Rieter. З нетерпінням чекаю на те, щоб мати більше вільного часу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: