ТОВ-дайджест: «старий» статут vs новий закон про ТОВ – на чиєму боці перша судова практика?

28/ 12/ 2018

Світлана Свириденко

Керівник юридичного відділу Аккаунтор Київ

За загальним правилом відповідно до п. 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (далі – Закон) протягом 1 року з дня набрання чинності Законом (з 17.06.2018р.) положення статуту ТОВ (далі – Старий статут), що не відповідають Закону, «є чинними в частині, що відповідає законодавству станом на день набрання чинності Законом». Єдиний виняток (коли положення Закону підлягають повному застосуванню незалежно від того чи приведений Старий статут у відповідність до Закону) встановлений тільки в разі, якщо до Старого статуту були внесені будь-які зміни протягом перехідного року.

Формулювання загального правила неоднозначне та викликає запитання: норми Старого статуту чи Закону слід застосовувати до 17.06.2019р.? Очікується, що відповідь буде надана судовою практикою.

Відповідно до Рішення Господарського суду м. Києва по справі № 910/9575/18 за умови коли Старий статут протягом перехідного річного періоду не змінювався, застосуванню підлягають положення Старого статуту в частині, що відповідає нормам Закону України «Про господарські товариства».

Чи підпримують інші суди та вищі судові інстанції таку позицію можна буде прослідкувати з часом.

Ми будемо раді поділитися нашим досвідом та рекомендаціями щодо вирішення корпоративних питань!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: