fbpx

Секрети успішної участі в тендерах: Як ефективно продавати і державі, і бізнесу?

20/ 06/ 2017

Понад 100 мільярдів гривень уже заробив бізнес у торгах із державою через Систему електронних публічних закупівель ProZorro. За понад рік роботи кількість компаній, що взяли участь у тендерах, сягнула 50 тисяч. Ця система, де за день у середньому оголошується понад тисяча тендерів – чудова можливість продавати свої товари, послуги й роботи державним установам.

Участь у тендерах саме через Систему електронних державних закупівель ProZorro значно спростила й оптимізувала процеси у компаніях-постачальниках. Завдяки новому формату закупівель стало легше відстежувати оголошені тендери й подавати в них пропозиції. Система дає можливість не пропустити нічого важливого: про всі зміни в закупівлі приходять сповіщення, і постачальник завжди знає, як треба підкоригувати пропозицію. Також є змога швидко обмінюватися інформацією зі замовником, ставити уточнювальні запитання.

Виграти торги у ProZorro буде простіше, якщо дотримуватися кількох важливих порад:

1. Не орієнтуйтеся на оголошений бюджет закупівлі.

Для формування пропозиції бюджет закупівлі не повинен стати наріжним каменем – орієнтуйтеся на ринок.

2. Відніміть від собівартості зайві витрати.

Зважайте на те, що при участі в держзакупівлях ви не витрачаєтеся на утримання великого штату менеджерів з продажу, їхні відрядження і часто затратні переговори, а також на рекламу та маркетинг. Відніміть ці витрати від своєї стандартної собівартості та сформуйте кращу ціну, з якою ви зможете стати переможцем у торгах.

3. Прагніть подати мінімальну ціну у своїй пропозиції одразу.

Система електронних закупівель побудована так, що учасник із найкращою стартовою ціновою пропозицією під час аукціону буде ходити останнім. Це надасть йому можливість знижувати ціну на мінімальний крок, залишатися останнім та перебивати пропозиції конкурентів аж до перемоги.

4. Пам’ятайте: торги – це робочий процес, а не азартна гра проти суперників.

Немає жодної необхідності підлаштовуватися під конкурентів, якщо вони діють занадто ризиковано чи навіть неадекватно. Пропозиції суперників, вдвічі занижені порівняно з ринковою вартістю, – це не привід ні припиняти торги, ні орієнтуватися на їхню ставку.

Ще у ProZorro завжди є можливість відстоювати свої права – результати закупівлі можна оскаржити й зробити це швидко. До того ж, постачальник має право звернутися до замовника з вимогою, якщо учасника не влаштовують умови тендера чи не зрозумілі причини відхилення його пропозиції.

Для тих, хто прагне продавати не тільки держустановам, а й бізнесу, але так само через електронну торги, є система закупівель для бізнесу RIALTO. Однією з переваг цієї системи є ефективність, що забезпечується прозорістю й рівними умовами для всіх учасників. На цю мить доля компаній, що здійснюють закупівлі через електронну систему зовсім невелика, тож у ринку є величезний потенціал.

Основними перевагами використання системи RIALTO є:

1. Учасник торгів мотивований і націлений на результат. Приватна компанія в будь-якому випадку рахує гроші і чітко розуміє, які переваги вона хоче отримати від переходу на електронні закупівлі. RIALTO допоможе бізнесу розширити ринки збуту й налагодити нові контакти.

2. Багато бізнесменів, провівши закупівлю через RIALTO або подавши пропозицію і тендер, відразу відзначають, що електронні закупівлі економлять їхній час. Ще одна перевага автоматизації в тому, що всі дані зберігаються в одному місці.

3. Від електронної системи комерційних закупівель потрібна велика гнучкість, ніж від ProZorro: коли немає законодавчих обмежень, ніхто не хоче витрачати час на «ритуальні танці». Тому в RIALTO набагато менше вимог до замовника, ніж в ProZorro. Крім того, RIALTO і підключені до системи майданчики гнучкіші в питаннях розробки нових сервісів і процедур.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: