fbpx

Розкриваємо бізнес-потенціал дітей!

13/ 08/ 2018

Сучасні діти відрізняються від того, якими дітьми були ми, їх батьки, радикально та часом для нас незрозуміло. Перед ними – цілий світ, майже без кордонів. Попереду них – безліч варіантів того, як віднайти своє призначення. У Школі підприємництва та лідерства MBA Kids допомагають дітям та підліткам скласти паззл з індивідуальних талантів та бажань у сформовану картину свого майбутнього.

Ми поспілкувалися з Миколою Дориченко, СЕО MBA Kids, про те, навіщо вчити азам підприємництва мало не з пелюшок.

Пане Миколо, як народилась ідея MBA Kids?

Особисто я більше 12 років працюю в сфері бізнес-освіти. І в певний момент усвідомив, що ККД моїх зусиль перестав мене задовольняти. Поясню чому. По-перше, все частіше я почав спостерігати у дорослих людей закоренілі поведінкові патерни. Знайома ситуація, коли ми з упевненістю стверджуємо у відповідь на якийсь життєвий або бізнес-челлендж: «Це зробити неможливо!» або «Я краще знаю, як потрібно діяти!»?

По-друге, мене розчаровував рівень лідерства керівників, який часом разюче відрізнявся від того, яким би він міг бути за умови грамотного підходу до тренування особистих лідерських якостей.

Та найголовніше, що мене бентежило – відповідь на питання: бізнес і підприємництво – це синоніми або ж все-таки різні поняття? Нарешті, у мене троє синів і я як батько мрію, аби вони з часом стали успішними людьми, які віднайшли своє життєве призначення. Так мені і стало зрозуміло, що особисто я маю зробити щось, що розірве це замкнене коло. Тому разом з моїм партнером Євгеном Заблудовським в 2013 році ми і створили MBA Kids.

І до чого ви прийшли? Бізнес та підприємництво – це таки синоніми?

Багато хто до цих пір плутає поняття «бізнес» і «підприємництво». Бізнес – це більше про гроші та спосіб їх здобування. Підприємництво ж – це спосіб вираження своїх талантів, спосіб віднайти своє призначення, свою «сродну працю». Саме це ми з успіхом і робимо в MBA Kids – розкриваємо дітей з найнеочікуваніших для них самих та їх батьків сторін.

Тому є багато підтверджень: проекти випускників нашої Річної підприємницької програми кажуть самі за себе. Одна наша учениця створила і успішно продає школам і ВУЗам річний планер. Інша от-от відкриє майданчик для вигулу домашніх тварин (проект, до речі, отримав підтримку на міському рівні). Ще один учень докладає зусиль, аби створити у Києві неординарний трамвайний маршрут. Жоден з них й гадки не мав, що рік в MBA Kids переверне їх уявлення про себе і свої можливості радикально і назавжди. Адже тепер вони ані трохи не сумніваються у власних можливостях. І найголовніше – слідують за своїми мріями і вміють їх досягати.

Це дійсно надихає! Втім, існує думка, що бізнес-освіта для дітей – це скоріше тренд, аніж життєва необхідність…

Наш підхід до підприємницької та лідерської освіти дітей переслідує декілька цілей. Найголовніше – усі наші викладачі та куратори щиро прагнуть відкрити і розвинути талант будь-якого нашого учня. Талант, насправді, є у кожного. Треба лишень мати терпіння та вміння його виявити.

По-друге, ми ставимо собі на меті допомогти дітям та підліткам усвідомити власну комфортну роль по життю. Не всі – природжені лідери або керівники. Хтось набагато ефективнішим буде у ролі креатора, хтось – у ролі скрупульозного виконувача окреслених завдань. І будь-яка з цих ролей однаково цінна і важлива!

Нарешті, ми фокусуємось не лише на розвитку так званих hard skills, тобто професійних навичок, а й на soft skills, які у сучасному світі так само актуальні і часом навіть більш затребувані. Якщо змалку дитина вмітиме аргументовано відстоювати свою точку зору, лаконічно висловлювати думки, самотужки аналізувати свої власні слабкі сторони і робити кроки по їх усуненню – у дорослому житті її шлях до успіху буде значно коротший та сповнений більшою кількістю перемог.

Ви згадали про викладачів вашої школи. Можете детальніше пояснити, хто ж уособлює освітян МВА Kids?

Перш за все, це топ-менеджери та співвласники бізнесу, тобто люди, які стикаються з підприємницькою реальність щоденно. Поміж них – Тетяна Новицька, та її досвід у TAS Insurance Group та Swedbank. По-друге, викладачі провідних бізнес-шкіл України, під чуйним наглядом яких деякі зі згаданих бізнесменів набули своїх знань. Олена Юзькова, провідний лектор МІМ-Київ, також викладає і в МВА Kids. Нарешті, бізнес-консультанти та психологи, які працюють з топ-менеджерами і бізнес-командами. Євген Пестерников, засновник тренінгової компанії HRPuzzle, в нашій команді.

Головне, що об’єднує нашу освітню команду – це щира зацікавленість дітьми та вміння віднайти з ними спільну мову. І наші учні, і наші викладачі – усі мають відчувати себе під час занять комфортно та піднесено, адже без відчуття захищеності та водночас свободи ані про які зрушення мови бути не може…

Окресліть, будь ласка, головні принципи освітнього підходу в МВА Kids

Ми вчимо усвідомлено приймати рішення. Нехай це звучить банально, але людям різного віку потрібно навчитися приймати рішення, аргументувати свій вибір і нести за нього відповідальність.

Ми вчимо працювати як в команді, так і самостійно.

Ми вчимо доводити почате до кінця.

Ми вчимо вирішувати завдання творчо.

Ми намагаємося передати дітям цінності, які сповідуємо самі. Розповідаючи про те, як працюють банки, як відкрити кафе або як побудувати готель, ми намагаємось донести суть: якщо робити поганий продукт, не треба намагатися його добре продати. Коли-небудь ти все одно спіткнешся. Роби добрий продукт одразу.

Ми допомагаємо дітям бути чесними із собою. Якщо тобі щось подобається – роби, якщо ні – не імітуй, відмовся, шукай далі – і ти обов’язково знайдеш СВОЄ.

Ми допомагаємо їм стати сміливими, адже підприємництво – це не зовсім про гроші.  Це про сміливість. Про бажання взяти відповідальність на себе і зробити щось так, як хочеться саме тобі.

Нарешті, ми не робимо з наших учнів підприємців в тому сенсі, як ми всі звикли уявляти підприємців. Але ми допомагаємо дітям зробити вибір. З-поміж варіантів «зробити» або «не зробити» – обирати перший, а не чекати від Всесвіту нагоди.

Набір на Річну підприємницьку програму МВА Kids триває до 15 вересня!

Деталі на сайті: www.mbakids.ua або за телефоном: (044) 599-61-23.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: