fbpx

Про вибір шляху

21/ 02/ 2017

Автор: Олександра Павленко, керуючий партнер Pavlenko Legal Group

Бажання присвятити життя юриспруденції з’явилося ще в шкільні роки. Багато хто відзначав, що я можу доволі непогано вести переговори, захищати чиюсь позицію. А головне – це дійсно приносило задоволення. Вже наприкінці навчання у школі я сформувала чітке розуміння того, що бачу себе в адвокатурі. Якоїсь романтики під час вибору професії не було – життя саме розставило акценти там, де це було потрібно.

Про перші гроші

Свої перші гроші заробила саме в якості юриста ще на самому початку навчання в Університеті. Хоча в той час комерційних поривів особливо не було, цікавило розпочати практику. Перший гонорар, якщо його можна так назвати, був в 17 років – $25 за представлення інтересів в судовому засіданні. Важливо було те, що відзначили, а кількість була непринципова.

Суттєві ж гонорари почали надходити разом з професійним розвитком. На п’ятому курсі я вже заробила на власну квартиру після успішної реалізації одного цікавого проекту.

Про освіту

Моя «юридична база» була отримана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Серйозно вплинув на мій професійний розвиток той факт, що я одразу суміщала роботу з навчанням. Все, що отримувала під час університетських занять, автоматично було реалізовано у практичній площині. Саме тоді я дійсно зрозуміла значення фрази «рік за три». Закінчуючи ВНЗ, я вже займала посаду партнера в одній доволі відомій юридичній фірмі.

Звичайно, без додаткової освіти та постійного вдосконалення професію юриста важко уявити. Трансформаційним досвідом для мене було навчання на курсі з лобіювання Вашингтонського університету. Продовжую приймати участь в програмах по підвищенню кваліфікації, поглиблено вивчаю світові інструменти Government Relations – цього року запланована практика у Вашингтоні. Юридичний базис – основа для багатьох проектів, як в бізнесі, так і в проектах державного сектору.

Щоб працювати у сфері GR сьогодні вже не достатньо мати класичний «бекграунд» з юриспруденції – вкрай важливо розуміти політичні та соціальні процеси, як глобально, так і локально.

Про професійні якості

Перше, що я вимагаю від своїх підлеглих – ініціативності, природної допитливості. Це незамінні якості, які допомагають поглянути на речі з іншого боку, можливо, вийти з певних шаблонів і догм при розробці стратегії. Вважаю, такий підхід вкрай важливий для професії юриста.

Друга річ, особливо це стосується тих, хто вже має досвід роботи, – забути про своє Его. Якщо людина сприймає лише власну точку зору, виключно свій досвід, то вона просто нездатна адекватно поглянути на реальний стан речей, побачити нові можливості. Дуже важливо вміти слухати інших. А особливо – у юриспруденції.

Про принципи

Я маю ряд професійних принципів. Перш за все, це принциповість у виборі клієнтів, кейсів. Ми не працюємо з тими справами, де на чорне потрібно сказати біле, пильно слідкуємо за тим, з ким ми працюємо, чим займаються люди, які приходять до нас. Згідно із моїм світоглядом, гроші пахнуть.

Крім того, для нас важливо, щоб клієнт сприймав нашу команду як правового партнера, а не просто підрядника для реалізації завдання. Дійсно партнерські відносини допомагають побудувати максимально ефективну модель співпраці.

Ще один принцип – ми не використовуємо рекламу або якісь маркетингові хитрощі для стимулювання продажів. Я просто не вірю в їх довгострокову ефективність в юридичному бізнесі. Дуже часто до нас звертаються завдяки «сарафанному радіо». Часто в якості клієнтів вже приходять колишні опоненти, яких довелося перемогти. Вони також оцінюють роботу.

Про складові бренду

Нам часто задають питання стосовно нестандартного візуального корпоративного стилю компанії. Ми усвідомлено відвели всю айдентику Pavlenko Legal Group від класичного стилю в більш неформальне русло. Перед тим ми залучали консультантів, які ретельно вивчили наш бізнес – те, як ми працюємо, як проходить взаємодія з клієнтами, наші принципи, як приймаємо рішення. Говорячи простіше, ми поглянули на те, що стоїть в основі нас, нашого бізнесу, віднайшли своє ДНК. Після такої ретроспективи прийшло розуміння того, що класичний юридичний бізнес це однозначно не про нас, отже і наша айдентика має бути відповідною.

Разом з новим візуальним іміджем багато чого змінилося і в самій компанії – ми стали більш відкриті, зміни торкнулися і стилю управління.

Про книги

Я намагаюсь читати те, що прямо не пов’язано з професією. Зараз на моїй полиці багато літератури на духовну та психологічну тематику. Читаю Євангеліє, літературу про східні духовні вчення, нещодавно прочитала «The Power of Now» Екхарта Толлэ – чудова книга про принципи роботи свідомості та мозку.

Чому мене цікавить саме таке тематика? Вивчення психології та духовних ідей допомагає дещо абстрагуватися від власного Его, поглянути на питання іншими очима. Як вже казала раніше, у нашій професії це вкрай важливо.

Про висновки

Базуючись на власному досвіді, досвіді команди, для себе сьогодні зробила такий висновок – завжди роби ставку на людські відносини. Наприклад, коли стоятиме вибір між такими поняттями як дохід та збереження добрих відносин з оточуючими, я без сумнівів виберу останнє. Чому? Коли ти робиш ставку на відносини, тебе починають оточувати хороші та «правильні» люди, позитивна життєва атмосфера. Гонитва за власною вигодою, врешті-решт, приведе лише до самотності та порожнечі.

Ще додам, що варто вірити в людей навколо вас, довіряти їм. Без цього складно будувати нормальне життя, а тим паче – бізнес.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: