fbpx

Неминучість. Від чого треба відмовитись і чому почати вчитись сьогодні, щоб бути успішним в 2030

17/ 01/ 2018

Автор: Наталія Кадя, сертифікований коуч (Erickson University International (ICF), автор навчальних програм із організаційного розвитку, керівник юридичної компанії Marchenko Danevych.

Нові тренди сьогоденної дійсності – інтерактивність, когніфікація, потоковість, екранування, доступність, реміксінг, трекінг та інші. Разом вони здійснять революцію в тому, як ми купуємо, працюємо, вчимося і спілкуємося один з одним. Розуміючи і приймаючи зміни, нам буде простіше залишатися на гребені хвилі прийдешніх змін і ефективно вибудовувати щоденні відносини один з одним і з технологіями.

Майбутнє визначається тими технологічними трендами, які вже реалізуються. До 2050 року наше життя буде повністю залежати від тих відкриттів і розробок, над якими людство працює сьогодні.

Ми вже автоматизували виробництво і незабаром навчимо машини самовдосконалюватись у всіх сферах діяльності. Пошукові системи вже навчилися вдосконалюватися: вони прислухаються до кожного нашого запиту і формують відповідний контент.

До кінця XXI століття 70% сучасних професій будуть автоматизовані, включаючи ту, якої ви займаєтесь прямо зараз.

Ми не в змозі зупинити цей процес, тому маємо прийняти його.

Абсолютно нове майбутнє неминуче, тому що вже існує.

Неминучі зміни та їх кардинальний вплив на життя кожного:

1. Штучний інтелект

Штучний інтелект, що складається з безлічі окремих чіпів, виведе розвиток технологій на новий рівень. Справжній штучний суперінтелект буде складатися з безлічі окремих чіпів, об’єднаних в одне ціле. Його ефективність вийде на новий рівень, а сам штучний інтелект буде безперервно навчатися. Створений людським розумом, він буде його доповненням і продовженням. Штучний інтелект може підготувати кращих лікарів, пілотів, водіїв.

Штучний розум в найближчі століття буде призначений для виконання спеціалізованих завдань, які виходять за рамки того, що можуть зробити люди. Машини будуть робити те, чого люди не вміють. Вони будуть думати так, як не вміємо ми, і безперервно навчатися.

Разом з штучним інтелектом почне стрімко розвиватися робототехніка. Роботи виконуватимуть роботу людини набагато краще. Багато професій підуть в минуле, але з’являться нові. Роботи займуть наші робочі місця і допоможуть людям придумати нову роботу в нових умовах

2. Технології майбутнього

Це потоки безперервного копіювання інформації, доступ до якої буде вільним. Всі наші дії в інтернеті, передаючись в закодованому вигляді від одного мережевого протоколу до іншого, безперервно копіюються. Те, що потрапляє в мережу, приречене на копіювання. Миттєве дублювання даних, ідей і засобів масової інформації лежить в основі цифрової економіки 21 століття. Такі продукти, як програмне забезпечення, музика, фільми та ігри, копіюються постійно. Зупинити цей процес неможливо: це суперечить самій природі інтернету як глобальної комунікаційної системи. Зараз ці потоки копій ще намагаються стримати за допомогою авторських прав, але в майбутньому доступ до них буде абсолютно вільним.

Товаром стане те, що не можна скопіювати, – наприклад, довіру. Вона не скачується з інету, не копіюється і не продається оптом.

3. Споживання

У світі майбутнього доступ до продуктів буде важливішим, ніж володіння ними. З кожним роком, ми використовуємо більше того, чим не володіємо. Володіння відійшло на другий план, віддавши перше місце доступу. В подальшому така тенденція викличе все більшу децентралізацію і дематеріалізацію.

Відбувається перехід на нові форми бізнесу. Uber, найбільша в світі компанії таксі, не володіє транспортними засобами. Facebook, найпопулярніша у світі соціальна мережа, сама не створює контент. Торговий майданчик Alibaba не має ніяких запасів. Airbnb, найбільший в світі постачальник послуг з бронювання, не володіє нерухомістю. Компанія Netflix дозволяє дивитися фільми в онлайні, ще не купуючи їх.

4. Роль суспільства

Люди будуть колективно оплачувати винаходи, брати участь в проектах і художніх творах. Майбутнє за краудфандінгом.

У майбутньому співфінансування благодійників стосуватиметься всіх форм діяльності – від створення автомобіля до випуску музичного альбому. Люди будуть брати участь в процесі, а не просто споживати кінцевий продукт. Весь процес буде відкритим, щоб легко було побачити навіть скоєні помилки.

Інтернет породжує нові форми співпраці, і до них потрібно бути готовим.

5. Нова реальність

Грань між дійсністю і віртуальною реальністю майже зникне.

Всі пристрої, включаючи клавіатуру, стануть віртуальними, а спілкування з комп’ютером буде нагадувати мову жестів. Офісні працівники використовуватимуть голос і жести, вказуючи в потрібному напрямку, або просто вибирати очима потрібне зображення і, затримуючи погляд, посилати йому той чи інший сигнал.

Зміни невідворотні. Вони вже настали. Питання тільки в тому, якнайшвидше увідомити нову реальність і навчитись жити в ній.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: