fbpx

Корпоративний договір – нові можливості для бізнесу

30/ 05/ 2018

Автор: Денис Майстренко, Партнер, Pavlenko Legal Group, більше 9 років досвіду, спеціалізується з питань корпоративного права/ M&A і антимонопольного права, захисту прав інтелектуальної власності

Наразі в законодавстві України відбувається багато змін у сфері корпоративного управління та врегулювання відносин між партнерами українського бізнесу. Так, 18 лютого цього року набув чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо корпоративних договорів”, а 17 червня вступає в силу Закон України “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю”.

Головною метою корпоративного договору є можливість передбачити баланс прав та обов’язків між партнерами, додатково забезпечити захист їх інтересів, а також стимулювати вирішення конфліктних питань в прийнятному для всіх сторін ключі. Не дивлячись на те, що корпоративні договори не можуть суперечити імперативним нормам законодавства та статуту підприємства, корпоративний договір надає учасникам та акціонерам великі можливості для встановлення додаткових правил гри, наприклад, через зобов’язання інших учасників голосувати певним чином для досягнення необхідної кількості голосів, яка передбачена статутом товариства. Крім того, корпоративний договір є безоплатним, що нівелює його використання в якості інструменту торгів між його сторонами.

Варто зазначити, що розробляти проект корпоративного договору чи договору між акціонерами варто ще до початку будь-яких складнощів чи непорозумінь між партнерами, оскільки це допоможе уникнути майбутніх конфліктів. Саме на практичні нюанси розроблення корпоративного договору звертають увагу незалежні юристи, адже учасники чи акціонери товариства самостійно не можуть врахувати всі можливі варіанти розвитку подій. Під час проектування корпоративного договору є необхідним чітке розуміння бізнес-процесів, дійсних домовленостей між партнерами, мети та планів із огляду на чинне в Україні законодавство та без урахування особистих відносин партнерів.

Окрім документа, що стане для учасників чи акціонерів настільною книгою та допомагатиме їм вирішувати будь-які питання управління компанією, уникати суперечок та непорозумінь у важливих для діяльності ситуаціях, корпоративний договір також зможе слугувати надійною підставою для звернення до компетентного суду за захистом своїх прав та інтересів у разі їх порушення.

Вже сьогодні всім зацікавленим особам необхідно отримати чітке розуміння інструменту корпоративного договору, його можливостей та підводних каменів, та визначити для себе необхідність підписання такого договору в межах свого бізнесу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: