Кодекс України з процедур банкрутства: нове життя кредиторів та боржників

22/ 01/ 2019
Олег Качмар, партнер «Василь Кісіль і Партнери». Понад 12 років спеціалізується на веденні судових справ із врегулювання спорів у сфері кредитування та страхування, нерухомості та будівництва Юрій Колос, радник «Василь Кісіль і Партнери». 7 років досвіду у вирішенні спорів у сфері кредитування та страхування, представництві інтересів кредиторів і боржників у справах про банкрутство

Повертати борги в Україні – досі «немодно», про що свідчить невтішна статистика стягнення боргів у процедурі банкрутства. Ще один яскравий показник стану справ у цій сфері – це 145 місце за показником «врегулювання неплатоспроможності» у рейтингу «Doing business 2019».

І ось, у жовтні 2018 року Верховна Рада України робить значний крок у реформуванні відносин неплатоспроможності та приймає новий кодекс – Кодекс України з процедур банкрутства. Що це? Формальна трансформація Закону у Кодекс чи реальна реформа процедури банкрутства? Посилення відповідальності боржників та «осіб, які за ними стоять» чи чергові «мертві» законодавчі механізми, які на практиці не матимуть належного застосування і залишаться на папері? Чи реально притягти до відповідальності учасника (засновника) боржника-юридичної особи за її боргами? Кому і для чого потрібна процедура банкрутства фізичних осіб? Хто тепер головний у процедурі банкрутства: суд чи кредитори?

Ми добре знаємо старий Закон, а також практику його застосування, ретельно вивчили Новий Кодекс і можемо констатувати, що Кодекс не перевертає процедуру банкрутства з ніг на голову, але вносить у процедурі істотні зміни, які суттєво вплинуть на правовий статус учасників процесу та тактику їх дій. Чого тільки варте усунення «бар’єру» для відкриття провадження у справі про банкрутство, що фактично створює альтернативу виконавчому провадженню.

Також Новий Кодекс скасовує спрощену процедуру банкрутства, скасовує мирову угоду у банкрутстві та дає учасникам справи більше свободи у процедурі санації. Яким чином це вплине на життя кредиторів та боржників у процедурі банкрутства і чи дозволить вивести процедуру на новий юридичний рівень?  

На ці та інші запитання Ви отримаєте відповідь під час відкритої лекції по Новому Кодексу. Тож чекаємо на зустріч з Вами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: