fbpx

Ключові фактори ефективної взаємодії з онлайн аудиторією

30/ 05/ 2017

Автор: Лілія Мороз бізнес-тренер, Tearay Україна

В бізнес-середовищі та в рамках нашої професійної діяльності все більше набирає популярність вебінарний формат взаємодії. Успішність проведення вебінару залежить від ефективного застосування його основних складових:

– технічної бази (комп’ютер або ноутбук, гарнітура та аккаунт на YouTube),
– візуального наповнення (застосування презентації або демонстрації Вашого продукту),
– вербального контенту (змістовність, лаконічність, структура Вашого висловлювання),
– техніка мовлення (навички управління голосом).

Саме «те, що ми говоримо», тобто вербальний контент, і «як ми говоримо» – ефективне застосування технік мовлення, дозволяють утримувати увагу та формувати високий рівень зацікавленості нашої аудиторії. На ці аспекти необхідно звернути особливу увагу. Для створення високої концентрації зацікавленості аудиторії рекомендую взяти в роботу декілька порад:

• Технічне супроводження

Для проведення вебінару не потрібно встановлювати додаткові програми або спеціальне обладнання. Щоб почати веб-конференцію досить мати комп’ютер або ноутбук з виходом в інтернет гарнітуру та аккаунт у G Suite. Крім того, не потрібно володіти специфічними технічними знаннями, інтерфейс Google Hangouts інтуїтивно зрозумілий для розробки відеоконтенту, який потім стане частиною Вашого YouTube-каналу з певними параметрами доступу для аудиторії.

• Візуальне сприйняття

Заголовок слайду повинен відображати суть інформації, яка міститься на ньому. Читаючи заголовок, аудиторія налаштовується на сприйняття конкретної інформації.

Ще одне золоте правило щодо створення читабельної презентації: «Один слайд = одна ідея». При перевантаженні слайду різноманітною інформацією, концентрація уваги аудиторії втрачається.

Об’ємні цифрові масиви інформації слід відображати за допомогою діаграм, графіків. В даному форматі вона легше сприймається.

• Грамотне застосування технік мовлення

Взаєморозуміння між вами та аудиторією залежить від ваших голосових та мовленнєвих характеристик. До їх визначальних ознак відносять: силу голосу, тембр, темп, інтонацію, вимову. Сила голосу демонструє впевненість спікера, його чітку позицію в висловлюванні, формує довіру у слухачів.

Темп мовлення має буди задовільний. Занадто швидкий – видає внутрішнє напруження та нервозність мовця, у аудиторії може викликати дискомфорт та неоднозначність у розумінні інформації. Занадто повільне і монотонне мовлення спричиняє втрату зацікавленості й розконцентрацію уваги слухачів.

Одні й ті ж самі слова, сказані з різною інтонацією, мають різний сенс і по-різному можуть бути сприйняті. Виділяйте інтонацією важливі аспекти вашого контексту, робіть паузи – вони необхідні для обміркування й надають додаткову значеннєву вагомість сказаному…

• Наповнення вербального контенту

Крім основного контенту на етапі підготовки важливо продумати інструмент діалогу з аудиторією. Підготовте питання, які зможете задавати аудиторії під час вашого мовлення. Наприклад, закриті питання (відповідь на які може бути «так» або «ні»), риторичні питання (питання без відповіді). Коли людина чує питання, вона інстинктивно намагається відповісти на нього, це утримує увагу слухачів тривалий час.

При можливості використовуйте статистичні дані: цифри, відсотки, порівняльну характеристику. Даний формат подачі інформації концентрує увагу, стимулює запам’ятання більшого об’єму інформації.

Значну зацікавленість викликають короткий історичний екскурс, розповідь про ваш досвід або досвід інших людей при взаємодії з даним продуктом. Цей інструмент дозволяє слухачам зв’язати ваше мовлення з реальністю, що в свою чергу формує довіру і лояльність до спікера.

Ми розглянули декілька ефективних прийомів по взаємодії з аудиторією від час проведення вебінарів. Звертайте увагу на техніки мовлення та вербальне наповнення, відпрацьовуйте звучання голосових характеристик на практиці, удосконалюйте їх. Тоді, ваше мовлення буде не тільки приємним для сприйняття, але й дозволить утримувати тривалий час високий рівень уваги слухачів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: