fbpx

Гнучка бізнес-культура або Лідер нового покоління: як бути в тренді та зберегти бізнес, команду і себе

23/ 01/ 2019

Алла Заднепровська

Власник Міжнародної Консалтингової Групи «Живе Діло», експерт з впровадження змін, автор і ведуча Інтегральної Коучинг Школи, коуч перших осіб і команд, бізнес-тренер

Ми живемо в епоху 3-х «Н» – непередбачуваності, неоднозначності, невизначеності. Люди стають більш свідомими, пізнають сенси та шукають цілісності. Вони прагнуть реалізувати власний потенціал, зробити внесок у щось важливе та значуще. А кожному власнику важливо пам’ятати, що БІЗНЕС – ЦЕ ПЕРШ ЗА ВСЕ ЛЮДИ.

Бізнес знаходиться під тиском – старі моделі управління не працюють, зростання випереджає розвиток, ключові люди звільняються, скорочуються видатки на розвиток, зменшуються доходи. Керівники «гасять пожежі», у них немає часу на стратегію, а в більшості – і на власне життя. Вони змушені вносити зміни, яким працівники опираються.

ЗМІНИ – ОСЬ НОВА РЕАЛЬНІСТЬ БІЗНЕСУ, де ми сьогодні спостерігаємо управлінську кризу, необхідність еволюції та зміни векторів.

Моделі управління в компанії теж мають свою еволюцію:

  • Управління 1.0. Завдання керівника – залякати співробітників. Інструменти  – батіг та пряник.
  • Управління 2.0. Завдання – купувати працю за гроші. Інструмент – матеріальна мотивація.
  • Управління 3.0. Завдання – запалювати серця. Інструмент – КОМАНДНЕ ЛІДЕРСТВО.

Коли ми зустрічаємо в організації одразу три моделі, все виходить з-під контролю – попередні результати не досягаються, власники «закручують гайки», а потім не знають, що з цим робити.

ВИХІД – ЗМІНИТИ ПАРАДИГМУ УПРАВЛІННЯ. Батіг, пряник та лише гроші більше не мотивують людей досягати високих результатів, а ринок вимагає від управлінців гнучких підходів. Завдання бізнесу – перейти від застарілих форм до гнучкості, а БІЗНЕС-ГНУЧКІСТЬ стає найяскравішим трендом.

У світі цих подій коучинг є одним з 3-х китів управління, на яких виникає еволюційна модель «Командного лідерства».

Перший кит – менеджмент, відповідає на питання «Що робити?». Другий кит –  лідерство, відповідає на питання «Куди і навіщо рухатись?». Коучинг, як гнучкий підхід в управлінні, відповідає на питання «Як?». Якщо є вектор «куди» і ми знаємо «що робити», то коучинг підкаже «якими інструментами, технологіями керувати співзвучно з сучасними трендами».

Щоб змінити вектор на бізнес-гнучкість, керівнику важливо розвивати підлеглих – передавати їм силу і ростити лідерів. Важливо змінити фокус із парадигми дефіциту на парадигму сильних сторін – припинити скорочувати, напружуватись, критикувати, помічати лише слабкості та проблеми. Важливо виділяти сильні сторони, фокусувати співробітників на можливостях та ресурсах, ставити їм питання. Тоді виникає мотивація, підвищується ефективність та відповідальність, виникають ідеї, з’являється ініціатива та енергія, досягаються амбіційні цілі.

Крім того, керівнику важливо припинити дивитись на власне життя лише крізь призму роботи, щоб уникнути вигорання. Пріоритетним стає VQ – коефіцієнт життєвої енергії та здатності керівника запалювати енергією себе та оточуючих. Сьогодні рівень енергії визначає рівень лідерства.

Суть гнучкого бізнесу – «люди у фокусі», а саме – варто припинити працювати за підлеглих, і повернути їм право і повноваження робити це самостійно.

Все, що ми описуємо – не просто гарні слова. Компанії, з якими працює МКГ «Живе діло» – приклад того, як це реалізується в житті. За 12 років розроблено алгоритм трансформації організації на всіх рівнях. Три роки він реалізується в корпоративному форматі.

14 лютого 2019 ми вперше запрошуємо заглибитись у тему широкому загалу на відкритій лекції «Бізнес-гнучкість. Як бути лідером в епоху постійних змін», щоб поглянути з нового боку на свою роль лідера та оцінити переваги вміння надихати, впливати, вести та ростити нових лідерів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: