fbpx

Онлайн відеореклама до Великодня

19/ 04/ 2017

Дві великодні кампанії. Чудові, продумані креативи, емоційний посил в повідомленні, а ще – відмінний приклад двох різних digital стратегій. Марта Сулкевич, експерт Gemius по онлайн відеорекламі, аналізує великодні кампанії: мережі супермаркетів Netto в Німеччині і міжнародну кампанію Milka.

Нове проти старого?

Пасхальна реклама Netto – відмінний приклад використання відео на Facebook і YouTube, де рекламодавець платить за початок відтворення з порогом в 3 або 5 секунд. Інвестиції в креативність ролика і захоплюючий початок можуть привести до тривалого перегляду та окупитися вірусним обміном відео серед користувачів мережі. Наповнення соціальних медіа емоціями в один з найбільш підходящих моментів – перед святами – нагадує знамениту кампанію Allegro, що стала сенсацією перед Різдвом. У рекламі немає текстового шару під музику, що особливо важливо з точки зору споживання контенту в соціальних мережах в наші дні. Хештег #DerWahreOsterhase і тонкий брендинг показані тільки в кінці відео. Реклама 100% націлена на digital. Через два тижні після публікації на YouTube відео переглянули понад 8 мільйонів разів. Крім того, дослідження gemiusAdReal за період з 27 березня по 2 квітня 2017 року показує 2,8 мільйона оплачених відтворень на YouTube із середнім часом перегляду 27 секунд. Тим часом, на Facebook було 14 мільйонів відтворень, що тривали в середньому 6 секунд, причому менше половини переглядів перевищили поріг в 3 секунди.

Реклама Milka на TVN в Польщі і RTL в Німеччині

Реклама Milka – також красиво зроблена, показує емоції і цінності, розповідає цікаву історію, а ще – представляє традиційний підхід до покупки медіа. Реклама з пасхальним зайцем має класичну «телевізійну» тривалість в 20 або 30 секунд – залежить від ринку. Відео показувалося в Німеччині на сайті RTL – Tvnow.de, а також на Huffingtonpost.de, Msn.com і трохи на YouTube. У Польщі кампанія була на сайтах, що належать Grupa TVN. Відео Milka подивилися менше користувачів, ніж відео Netto, а ще в їх стратегії було використано кілька роликів, присвячених великоднім продуктам бренду. Кампанія отримала величезну підтримку з боку інших медіа. Середній час контакту з відео (inscreen) велике, тому що немає можливості його пропустити. Показ ролика через традиційні канали потребує більш високих витратами на залучення клієнтів, має більшу тривалість перегляду, а також великий контроль над контекстом.

Це і стало причиною виходу великих міжнародних компаній з YouTube, що ми спостерігаємо з березня цього року. Через образливі відео, на яких показувалася реклама, такі гіганти, як McDonald’s, Johnson & Johnson і General Motors, оголосили про глобальне зняття своєї реклами з YouTube. Це, безумовно, в найближчі місяці позначиться на Google, як в США, так і в Європі.

Який кролик запам’ятається цього Великодня німцям? Вже зрозуміло. Вірусний ефект і хороша маркетингова стратегія в поєднанні з геніальною історією, тонкою апеляцією до політичного контексту, потрапила в ціль.

З іншого боку, які медіа рекламодавці вважатимуть безпечними для просування шоколадних цукерок та інших продуктів для дітей, чи буде «Premium YouTube» досить, щоб заспокоїти рекламодавців? Ми дізнаємося в найближчі місяці.

Gemius

Gemius is a Polish company that advises businesses on how to take advantage of the Internet in business. For over 15 years we have been studying internet users, focusing on digital media usage, thus creating a unique socio-demographic profile of e-consumers. We measure the viewership of websites and applications, as well as audio and video materials, from different traffic sources, i.e. computers, tablets and smartphones. Gemius operates in dozens of countries in Europe, North Africa and the Middle East (EMEA region), with branches in 16 countries. Our clients include advertisers, publishers, media houses, advertising agencies and companies from the e-commerce sector. Our studies are conducted in accordance with the principles of the ICC/ESOMAR International Code. For more information: www.gemius.pl.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: