fbpx

5 відповідей Податкової на питання про електронний документообіг

03/ 07/ 2017

Перший заступник Начальника Офісу великих платників податків ДФС України Лариса Бондар під час зустрічі c великими платниками податків-членами Європейської Бізнес Асоціації розповіла про те, як проходити електронні перевірки у Податковій вже зараз, в яких випадках Податкова може затребувати паперові документи і коли нарешті регламент електронних перевірок запрацює для всіх.

  1. Чи може зараз суб’єкт підприємницької діяльності, який впровадив у себе електронний документообіг пройти перевірку онлайн? Чи розцінюються Податковою документи в електронній формі як первинні документи для бухгалтерського податкового обліку?

Електронна перевірка вже передбачена податковим кодексом – це Стаття 75. Також є ряд нормативних документів, які дозволяють платнику вести первинні документи в електронному вигляді. В першу чергу це Закон України “Про бухгалтерський облік”.

(…) Сьогодні чинне законодавство передбачає, що такі первинні документи мають право бути. Ці первинні документи мають бути оформлені з урахуванням тих законів про електронний підпис, відповідно вимозі цих двох законів. (Закони України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронний цифровий підпис» – ред.)

(…) Якщо документи відповідають вимозі ведення їх (…) по законодавству, звичайно ж, ми повинні застосовувати це.

  1. Чи потрібно роздруковувати документи, підписані онлайн, для податкової перевірки? Чи потрібно їх завіряти у контрагента?

Якщо у вас первинні документи ведуться в електронному вигляді, то ви ці документи можете надати нам на сьогоднішній день в електронному вигляді. Дати доступ нам до ваших всіх первинних документів і до вашого бухгалтерського обліку.

Якщо ці первинні документи оформлені відповідним чином і відповідають вимогам одного, другого, третього закону, я думаю, що і додаткових вимог ці закони не містять. Скажімо так, я не бачу підстави для того щоб ви завіряли у свого контрагента ці документи.

  1. В яких випадках Податкова може все-таки вимагати паперові документи?

Ми вже чітко знаємо, які транзакції необхідно перевірити. Тому необхідності роздруківки всіх документів первинних немає. Якщо ви не дасте доступ {до електронних документів} то тоді, звичайно для того щоб провести перевірку, вам доведеться роздруковувати регістри бухгалтерського обліку і вам доведеться друкувати ті первинні документи, які у вас в електронному вигляді створені. Єдине,  ми не будемо від вас вимагати, щоб ви роздруковували всі первинні документи.

  1. Коли всі українські компанії зможуть проходити податкові перевірки онлайн?

Стаття 75 Податкового кодексу України передбачає проведення електронної перевірки .. Ця норма існує, але реалізувати її складно. Перший етап – це створення електронної камеральної перевірки. Це означає проведення якісного доперевірочного аналізу для того, щоб ми використовуючи свою систему ризиків (…) могли визначити ризикові транзакції, проведені великим платником. Ми вже розробили технічне завдання, яке нам дозволяє визначити ризикові транзакції. Сподіваюся, що (…) в 2017-2018 році у нас буде реалізований цей проект і ми вже можемо якісно проводити перший етап електронно-камеральної перевірки.

Коли ми реалізуємо цей етап і отримаємо вже програмне забезпечення, це дозволить скоротити час для обробки (…) податкової інформації, яку ви нам надаєте, ну і мінімізувати вплив людського фактора на взаємини з платником. Ми бачимо в цьому позитив дуже великий.

  1. Чому б не зробити це прямо зараз?

Ми повинні розуміти, чи існує програмний продукт, який би дозволив експортувати дані бухгалтерського обліку платника в певний якийсь програмний продукт, в певний формат. Для того щоб потім ми могли ці дані використовувати для перевірки.

Ми собі поставили завдання розібратися, який програмний продукт використовувати безпосередньо. (…) Ми працюємо і сподіваємося, що досягнемо успіху.

Довідка:

Електронні перевірки ДФС України – це запит від бізнесу. Делалі більше українських компаній переходять на електронний документообіг, щоб позбутися від непотрібної механічної роботи і миттєво отримувати підписані первинні документи. Сучасні сервіси електронного документообігу, наприклад, Вчасно, призначені для обміну, підписання та зберігання будь-яких юридично значимих документів (угод, актів виконаних робіт, рахунків і т. П.). Вони зберігають тонни паперу, сотні робочих годин на рік і дозволяють компаніям заощадити кошти, які витрачалися на фізичну доставку документів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: