fbpx

HR

17/ 03/ 2011

Оприлюднений проект Розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України про затвердження Змін до Порядку застосування підпунктів 165.1.27 та 165.1.28 пункту 165.1 статті 165 розділу IV Податкового кодексу України, затвердженого Розпорядженням Держфінпослуг від 24 грудня 2010 року № 997.

4 березня 2011 року Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України офіційно оприлюднила проект Розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України «Про затвердження Змін до Порядку застосування підпунктів 165.1.27 та 165.1.28 пункту 165.1 статті 165 розділу IV Податкового кодексу України щодо страхових виплат, страхових відшкодувань, викупних сум та пенсійних виплат, отримуваних платником податку за договорами страхування, недержавного пенсійного забезпечення, пенсійного вкладу та довірчого управління», що вносить зміни до Розпорядження відповідно до пропозицій Комітету з страхування життя ЄБА.

Необхідно зазначити, що в підпунктах 1.2, 1.3 та 1.4 розділу ІІ Порядку, що стосуються страхування життя або здоров’я платника податку, містилося словосполучення «факт нанесення шкоди страхувальнику». Однак, об’єктом страхування є застрахована особа, а не страхувальник, а отже і факт нанесення шкоди може відноситися лише до застрахованої особи, тому страхувальник може бути об’єктом страхування тільки у випадку, коли він / вона одночасно виступає застрахованою особою.

У зв’язку з цим, Комітет з страхування життя Асоціації розробив пропозиції щодо необхідності внесення змін до вищезазначеного Порядку, а саме пропонувалося слово «страхувальнику» в підпунктах 1.2, 1.3, 1.4 замінити на слова «застрахованій особі» з метою уникнення неточностей трактування страхових термінів. Відповідне звернення було направлено до Держфінпослуг та інших відповідальних державних інституцій.

На думку представників Комітету з страхування життя, виправлення цієї помилки, що до речі була присутня і в попередньому Порядку, буде вагомим кроком на шляху нормалізації функціонування ринку страхування життя.

Асоціація сподівається на остаточне затвердження зазначених змін Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України найближчим часом.

Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: