fbpx

АББ отримала велике замовлення від державної електромережі Китаю на передачу електроенергії

31/ 07/ 2019

Трансформаторна та високовольтна технологія від АББ є важливою частиною найбільшої в світі суперемережі

Компанія АББ отримала велике замовлення на постачання конвертерних трансформаторів та високовольтного обладнання на 800 кіловольт (кВ) лінії електропередачі постійного струму надвисокої напруги (UHVDC), яка належить Державній корпорації електромережі Китаю (State Grid Corporation of China – SGCC) в китайських провінціях Шенсі та Хубей в північно-західному та центральному районах країни.

Лінія електропередачі довжиною 1 100 км передаватиме до 8 000 мегават (МВт) електроенергії. Цього достатньо, щоб задовольнити потреби близько 8 млн. мешканців Китаю. Замовлення були зроблені у першому та другому кварталах 2019 року.

«Обладнання для передачі електроенергії надвисокої напруги (UHV) від АББ є важливою віхою в реалізації стратегії SGCC щодо створення більш потужних та екологічно чистих електромереж. Ці супермережі надвисокої напруги дозволять надійно інтегрувати все більше джерел електроенергії з віддалених районів в електромережі великих міст», – зазначив Клаудіо Факін, керівник бізнес-напряму «Енергетичні мережі» компанії АББ.

Конвертерні трансформатори отримують електроенергію від електростанції поблизу і збільшують напругу до надзвичайно високих рівнів, щоб передавати її на великі відстані з мінімальними втратами. Поруч з кінцевим споживачем такі самі трансформатори знижуватимуть напругу, щоб забезпечити розподіл у локальній мережі. До складу високовольтного обладнання входять вимикачі, які захищають мережу від руйнівних відключень та конденсаторні батареї, які підвищують якість електропостачання, таким чином збільшуючи термін служби обладнання та допомагаючи зменшити втрати.

АББ була ключовим постачальником технологій для першої лінії електропередачі постійного струму надвисокої напруги компанії SGCC. Лінія Сянцзяба-Шанхай, довжиною 2 000 км потужністю 6 400 МВт, постачає енергію з гідроелектростанції на південному заході Китаю до густонаселеного міста Шанхай. З того часу АББ постійно розширює межі технологій передачі енергії на великі відстані, співпрацюючи з  SGCC у кількох ключових проєктах, таким чином сприяючи енергетичній безпеці, а також економічному та соціальному розвитку Китаю.

Лінія електропередачі Шанбей-Ухань потужністю 800 МВт буде однією з найпотужніших в світі. Вона є важливим кроком компанії SGCC у розвитку світових стандартів систем постійного струму надвисокої напруги (UHVDC). Вони будуть з’єднувати електромережі регіонів, країн та континентів, щоб ефективно передавати екологічно чисту електроенергію у великих обсягах на великі відстані.

Технологія постійного струму надвисокої напруги (UHVDC) використовує електроенергію постійного струму (DC) на надзвичайно високих рівнях напруги, що може забезпечити на 40% нижчі втрати, ніж в еквівалентній традиційній системі змінного струму (АС). Це означає, що втрачається набагато менше енергії, більше електрики потрапляє до кінцевих споживачів, а викиди двоокису вуглецю (CO2) знижуються. У цьому випадку можна очікувати зниження викидів CO2  до 1,2 млн. тон щороку.

Про компанію АББ

Компанія АББ (www.abb.ua) – лідер з технологій для енергетики та автоматизації. Технології АББ дозволяють енергетичним, промисловим і транспортним компаніям підвищувати свою продуктивність, знижуючи при цьому негативний вплив на довкілля. Компанія АББ працює у майже 100 країнах світу і нараховує близько 135 000 співробітників. В Україні компанія АББ розпочала роботу в 1992 році. Сьогодні в офісах АББ у Києві, Запоріжжі та  Львові працюють більше 100 співробітників.

Контактна інформація

Тетяна Савіцька
Спеціаліст з медіа

Моб. +380 (67) 246 40 99
t.savitska1@gmail.com

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: