fbpx

ABB і DNV GL позначають важливу віху в історії судноплавства з першою сертифікацією з кібербезпеки

27/ 03/ 2020

Рішення ABB на борту великого пасажирського судна були сертифіковані на відповідність вимогам з кібербезпеки міжнародним класифікаційним товариством DNV GL.

Судно стало першим у галузі, що здобуло сертифікат із вбудованої системи інформаційної безпеки від DNV GL.

Кібербезпека судна була забезпечена на найвищому рівні завдяки співпраці ABB, судновласника і класифікаційного товариства DNV GL на етапі будівництва судна на верфі в Європі. Процеси управління інформаційною безпекою триватимуть під час експлуатації судна, забезпечуючи високі захисні характеристики системи протягом усього строку його служби.

«Дуже важливо, щоб судноплавна індустрія сприймала інформаційну безпеку як невід’ємну частину як проєктування, так і експлуатації, коментує Йоганн Мелстед (Johann Melsted), регіональний менеджер DNV GL, Бенілюкс і Франція. — Саме тому ми раді співпраці з далекоглядними партнерами, які готові протистояти новим ризикам і демонструють відповідальний підхід до розв’язання завдань, пов’язаних із кіберзагрозами». 
 
З метою сталого розвитку судна дедалі частіше оснащують системами автоматизації та цифровими рішеннями. У рамках четвертої промислової революції системи суден взаємопов’язані більше, ніж будь-коли, що становить загрози, раніше не відомі в судноплавстві. Це призводить до необхідності тіснішої взаємодії у сфері інформаційної безпеки між усіма ключовими зацікавленими сторонами вже на ранніх етапах будівництва нового судна. Перевірка інтегрованих систем кібербезпеки класифікаційним товариством DNV GL встановлює певні рамки для рівнів кібербезпеки основних функцій судна як під час будівництва, так і в процесі експлуатації. 
 
Ці рамки можна застосовувати до будь-якого судна, але у висококомплексних і глибше інтегрованих системах операційних технологій на складних суднах, як-от круїзні, належне управління кібербезпекою має першорядне значення. Тоді як цифровізація надає можливості для вимірювання й управління ефективністю всього флоту, захист потоку даних має вирішальне значення для безпеки пасажирів і екіпажу.

«ABB усвідомлює всю важливість кібербезпеки в суднобудуванні і взаємодіє з судновласниками, верфями і класифікаційними товариствами з метою підвищення інформаційної безпеки суден, коментує керівник бізнес-напряму «Морська промисловість» компанії ABB Юга Коскела (Juha Koskela). — У міру того, як зростає рівень електрифікації, цифровізації та зв’язку на суднах, ми надаємо дедалі більшого значення необхідності запропонувати галузі надійні рішення, що гарантують інформаційну безпеку».

Судно обладнане пропульсивною системою ABB Azipod®. З 1990 року, коли система Azipod® була вперше введена в експлуатацію, вона стала промисловим стандартом для пасажирських суден, довівши свою ефективність зі зниження споживання енергії до 20% порівняно з традиційною технологією валолінії.

Судно підключено до глобальної мережі Центрів спільного управління ABB Ability™ (Collaborative Operation Centers) і отримує підтримку від глобальної сервісної мережі ABB: фахівці компанії цілодобово здійснюють моніторинг операційних бортових систем, координують віддалену діагностику обладнання та в разі необхідності пропонують послуги з превентивного обслуговування обладнання 24/7.

DNV GL є найбільшим у світі класифікаційним товариством і визнаним експертом у сфері судноплавства та суднобудування. Ми покращуємо безпеку, якість, енергоефективність та екологічну результативність світового суднобудування для всіх типів суден і офшорних конструкцій. Ми інвестуємо значні ресурси в дослідження і розробки для пошуку рішень, які враховують сьогоднішні стратегічні, операційні та законодавчі виклики. Для отримання додаткової інформації відвідайте www.dnvgl.com/maritime

Про компанію АББ  

Компанія АББ (www.abb.ua) лідер з технологій для енергетики та автоматизації. Технології АББ дозволяють енергетичним, промисловим і транспортним компаніям підвищувати свою продуктивність, знижуючи при цьому негативний вплив на довкілля. Компанія АББ працює у майже 100 країнах світу і нараховує близько 135 000 працівників. В Україні компанія АББ розпочала роботу 1992 року. Сьогодні в офісах АББ у Києві, Запоріжжі та  Львові працюють понад 100 співробітників. 

Контактна інформація 

Тетяна Савіцька  
Спеціаліст з медіа 

Моб. +380 (67) 246 40 99  
t.savitska1@gmail.com

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: