European Business Association

Вхід

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Новини
Четвер, 13 квітня 2017 13:14

Як бізнес оцінив 1 рік роботи КабмінуЦього тижня виповнюється рівно рік, як команда Володимира Гройсмана розпочала свою роботу. Безперечно, цей період видався надзвичайно насиченим. Відбулося чимало важливих зрушень. Водночас, залишається ще багато завдань, які досі постають перед Кабміном. Європейська Бізнес Асоціація підбила проміжні підсумки роботи Уряду за останні 365 днів під керівництвом Володимира Гройсмана.

ВІЗУАЛІЗАЦІЯ

Тож що вже вдалося зробити за підсумками року, а які питання тільки чекають свого часу. На які  реформи наразі очікує бізнес – підсумували експерти Європейської Бізнес Асоціації.

ОПОДАТКУВАННЯ ТА МИТНИЦЯ

До основних досягнень роботи нинішнього Уряду бізнес відносить, зокрема, ряд податкових та митних нововведень, що мають на меті полегшити життя підприємців. Так, було запущено новий прозорий механізм відшкодування податку на додану вартість; розпочато процес створення Служби фінансових розслідувань; запущено систему електронного документообігу «Єдине вікно» на митниці. В той же час, компанії відзначають недостатню ефективність роботи нової системи «Єдине вікно» та необхідність її вдосконалення.

ЛОГІСТИКА

Головні інфраструктурні перемоги року – уникнення підвищення адміністративного портового збору; створення спеціального Дорожнього фонду України; передбачена можливість обмеження граничного розміру відповідальності експедиторів та перевізників. Разом з тим, бізнес скаржиться на проблеми перевезення вантажів залізницею, а саме нестачу вагонів та стан безпеки перевезень. Актуальними лишаються питання перегляду ставок портових зборів та якості дорожнього покриття автомобільних шляхів.

РОЗДРІБНА ТОРГІВЛЯ, ПОБУТОВА ЕЛЕКТРОТЕХНІКА

Тривалий час Асоціація відстоювала скасування державного регулювання цін на соціально значущі продукти харчування, що нарешті було втілено в рамках пілотного проекту. На разі ми очікуємо на скасування цінового регулювання для даної категорії товарів на постійній основі. Бізнес також вітає впровадження обов’язкового використання реєстраторів розрахункових операцій, в тому числі платниками єдиного податку, при торгівлі технічно складними побутовими товарами, які підлягають гарантійному ремонту. Разом з тим, для ряду галузей, зокрема побутової електротехніки, великою проблемою залишається нелегальнаонлайн-торгівля. Те ж саме стосується сфери виробництва та імпорту алкогольної продукції, яка потерпає через нелегальне розповсюдження продукції в мережі Інтернет.

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

Ще одне важливе цьогорічне досягнення – запуск масштабної роботи з реформування сфери охорони здоров’я та втілення деяких кроків щодо покращення доступності лікарських засобів, а саме розгортання програми відшкодування лікарських засобів для лікування пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою та цукровим діабетом ІІ типу. Серед завдань, які все ще потребують врегулювання – вирішення проблеми із запровадженням оновленого Національного переліку лікарських засобів у такий спосіб, аби забезпечити відсутність переривання закупівель препаратів, необхідних пацієнтам; забезпечення ефективної взаємодії із професійною громадськістю для подальшого удосконалення механізму реімбурсації і раціонального використання коштів державного бюджету; звільнення від оподаткування ПДВ операції з ввезення препаратів для клінічних досліджень та запровадження єдиної ставки ПДВ на операції з ввезення і постачання медичних виробів.

АПК ТА ПРИРОДНІ РЕСУРСИ

Позитивною зміною для бізнесу у сфері сільського господарства, зокрема в зерновій галузі, стало скасування заборони на змішування зерна різних класів, що дасть можливість оптимізувати використання інфраструктури зберігання зерна. Однак, низка проблем залишається не вирішеною в агрохімічній сфері – це відсутність можливості транскордонного перевезення непридатних для використання пестицидів для утилізації за кордоном; ускладнена процедура затвердження гігієнічних нормативів та регламентів безпечного застосування пестицидів та інше. Також ряд відкритих питань залишається у лісовій галузі – розробка стратегії розвитку лісової галузі України; запровадження ефективного та прозорого обліку деревини для всіх постійних лісокористувачів; створення ефективної і прозорої системи реалізації лісоматеріалів необроблених та забезпечення дієвого контролю за її виконанням.

Асоціація дякує Кабінету Міністрів за продуктивний рік та врахування думки бізнесу під час прийняття важливих державних рішень. Користуючись нагодою, ми хотіли б ще раз звернути увагу Уряду на актуальні для бізнес-спільноти питання, що потребують якнайшвидшого реагування, та сподіваємося на пришвидшення реформ та позитивні зміни у бізнес-кліматі найближчим часом.

Календар

Last month Жовтень 2017 Next month
П В С Ч П С Н
week 39 1
week 40 2 3 4 5 6 7 8
week 41 9 10 11 12 13 14 15
week 42 16 17 18 19 20 21 22
week 43 23 24 25 26 27 28 29
week 44 30 31

EBA Official Partners