European Business Association

Log in

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Important
Tuesday, 03 October 2017 16:22

In September 2017 business mostly appealed to the Ministry of economic development and tradeЄвропейська Бізнес Асоціація кожного місяця буде оголошувати лідера серед міністерств та відомств за кількістю звернень та питань від бізнесу. Отже, цього вересня номером один стало Міністерство економічного розвитку та торгівлі України – підопічні Степана Кубіва отримали 8 ініціатив та позицій від бізнес-спільноти. На другому місці опинилася Державна фіскальна служба, а на третьому - Міністерство аграрної політики та продовольства України (6 звернень).

З якими питаннями ми зверталися? Серед найбільш актуальних питань до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України можемо виділити наступні:

  • Індексація тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом

Асоціація виступила з проханням не підвищувати тарифи на залізничні вантажні перевезення і врахувати пропозиції бізнесу щодо врегулювання цих тарифів, а також щодо їх довгострокової індексації.

  • Надання тексту проекту Закону «Про концесії» для опрацювання та надання пропозицій
  • Ініціювання офіційного перекладу ДСТУ у сфері зерна та зернопродуктів українською мовою

Експерти Асоціації зауважують, що деякі ДСТУ на сьогодні не мають офіційного перекладу українською, а отже доводиться використовувати автентичний текст англійською мовою, тоді як не всі уповноважені працівники компаній володіють нею досконало.

  • Реалізація окремих положень Технічного регламенту енергетичного маркування пилососів

Цей регламент набере чинності вже у грудні, проте все ще не прийняті національні стандарти для підтвердження відповідності даному регламенту. До того ж, треба забезпечити технічні можливості для проведення випробувань побутових пилососів згідно з вимогами Технічного регламенту. 

  • Врахування пропозицій Асоціації до проекту Постанови щодо розміру відрахувань, що сплачуються виробниками і імпортерами обладнання і матеріальних носіїв, із застосуванням яких у домашніх умовах можна здійснити відтворення творів і виконань

Асоціація підтримує вищевказаний проект Постанови Мінекономрозвитку, зокрема суттєве скорочення переліку обладнання, яке є об’єктом даних відрахувань.

  • Уточнення питання щодо складання декларацій про відповідність в форматі електронного документа в межах процедур оцінки відповідності

Асоціація звернулась з запитом підтвердження, чи можуть виробники складати декларації про відповідність в електронному вигляді із використанням електронного цифрового підпису та електронного кліше.

Ми будемо кожного місяця робити такий апдейт та називати найбільш популярне серед бізнесу відомство, якому Асоціація регулярно адресує свої запити та пропозиції.

Calendar

Last month October 2017 Next month
M T W T F S S
week 39 1
week 40 2 3 4 5 6 7 8
week 41 9 10 11 12 13 14 15
week 42 16 17 18 19 20 21 22
week 43 23 24 25 26 27 28 29
week 44 30 31

EBA Official Partners