European Business Association

Log in

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
News
Friday, 08 September 2017 17:36

EBA Tax Committee meeting with representatives of the State Fiscal ServiceКомпанії-члени Податкового комітету Асоціації зустрілися з представниками Державної фіскальної служби України, щоб обговорити наступні питання:

1.    Заборгованість Державної фіскальної служби України з ПДВ перед платниками податків наразі сягає 900 млн гривень. Хотіли б відмітити, що це дуже суттєве зменшення заборгованості у порівнянні із сумою, яка станом на 1 квітня 2017 року склала 15,3 млрд гривень;

2.    Кількість заблокованих накладних та еквівалент цієї суми в національній валюті. Станом на сьогодні системою МКОР блокується приблизно 0,05% відсотків поданих податкових накладних. В гривневому еквіваленті це близько 3 млрд гривень.

3.    Відшкодування ПДВ за попередні періоди (заявки, які були подані до 1 січня 2016 року). За інформацією від наших колег з ДФС, Проект змін до Податкового кодексу, який передбачає порядок відповідного відшкодування, вже готовий і наразі знаходиться на узгодженні в Міністерстві фінансів України. Асоціація обов’язково ознайомиться із текстом даного Проекту як тільки він буде доступний і буде підтримувати його якнайскоріше винесення на голосування до сесійної зали.

4.    Щодо деталей по СМКОР:

-     Наразі відтермінувань у комісії з розгляду заблокованих податкових накладних немає, розблокування проходить в часових рамках, встановлених законодавством.

-     Співробітниками ДФС було озвучено прохання, в разі блокування накладних, надсилати до ДФС якісні документи (їх скановані копії), адже через погану якість додаткової документації комісія може відмовити у розблокуванні.

-     Можливість подачі Таблиці даних платника податку наперед (разом із накладною) для прискорення процедури її розблокування – також передбачена в Проекті змін до Податкового кодексу.

-     Введення принципу мовчазної згоди на розблокування податкової накладної протягом 5 робочих днів з дня прийняття рішення про її блокування у разі, якщо у співробітників ДФС не виникло ніяких додаткових питань щодо її правомірності – також передбачено Проектом змін до Податкового кодексу України.

5.    Представники Асоціації також підняли велику кількість індивідуальних питань та пропозицій до законодавства, які, на наше переконання, безмовно матимуть позитивний вплив на СМКОР та в цілому на процедури отримання податкового кредиту добросовісними платниками податку.

Calendar

Last month October 2017 Next month
M T W T F S S
week 39 1
week 40 2 3 4 5 6 7 8
week 41 9 10 11 12 13 14 15
week 42 16 17 18 19 20 21 22
week 43 23 24 25 26 27 28 29
week 44 30 31

EBA Official Partners